Stiri Si Informatii

FC Avrig vs Performanța Ighiu – 2 goluri și 13 cartonașe galbene

Performanța Ighiu vs FC Avrig 1-1

0 514

Jucătorii echipei FC Avrig au reușit vineri după amiază să obțină un punct în meciul cu Performanța Ighiu, echipa de pe locul 2, în ciuda arbitrului care a oferit cartonașe galbene pe bandă rulantă. Cu toate că, avrigenii au dominat în mare parte această partidă, având multe ocazii, gheața a fost sparta în minutul 60, din penalty, după un henț în careu  de către Claudiu Oara. Bucuria ighiienilor nu a durat prea mult, aceștia fiind egalați în minutul 81, prin Marius Coșovan după o fază prelungită.

În meciul de la Ighiu au fost două reprize diferite, prima aparţinând clar Avrigenilor, care s-au jucat cu ocaziile, Sibienii au început în forţă partida, având 25 de minute în care au încercat să pună presiune pe elevii lui Manea, însă fără a-şi crea vreo ocazie de gol. În minutul 81, Marius Coșovan, a înscris, după  o fază prelungită de atac în care mingea a lovit și bara.

Performanța Ighiu, venită după corecția din derby-ul județean de la Galda de Jos, eșec drastic 0-3, și obligați să se reabiliteze în fața nou promovatei din Sibiu, gazdele au deschis scorul după 60 de minute de meci dintr-un penalty acordat cu uşurinţă, în urma unui henț la vârful de atac al Avrigului. Claudiu Oara a transformat lovitura de la 11 metri în gol. Avrigenii au căutat golul egalizator, până în minutul 81 când Marius Coșovan a înscris în poarta gazdelor  (după  o fază prelungită de atac). Performanța Ighiu vs FC Avrig 1-1

FC  Avrig joacă în deplasare, marți, 8 Mai, de la ora 18.00 împotriva echipei CS Iernut.