”Călăreții roșii” au câștigat primul amical al iernii

”Călăreții roșii” s-au impus cu 2-0, pe „sinteticul” din incinta stadionului ”Municipal” din Râmnicu Vâlcea, contra formației locale SCM Râmnicu Vâlcea.
Ștefan Visic a deschis scorul în minutul 31, după ce goalkeeper-ul gazdelor a respins mingea puternic șutată de Alexandru Luca, iar Visic aflat în apropiere a urmărit balonul și l-a trimis în plasa porții. Scorul pauzei, cel care avea să fie și cel final, a fost stabilit de Jordan Gele, după ce a fost ”servit” de Ion Cărăruș.
În cadrul acestei partide antrenorul Claudiu Niculescu a rulat întreg efectivul avut la dispoziție. CSC 1599 Șelimbăr va continua până vineri cantonamentul de la Râmnicu Vâlcea, stagiu de pregătire pe care îl vor încheia cu un nou amical.