Europarlamentarul Victor Negrescu, deputatul Bogdan Trif și candidatul PSD pentru Primăria Sibiu au participat la o acțiune de plantare de puieți la sfârșitul acestei săptămâni în Vărd

PSD Sibiu au reluat acțiunea de tradiției privind plantarea de puieți. Primul eveniment din acest an a avut loc weekendul trecut în satul Vărd din comuna Chirpăr. Printre participanți au fost și deputatul Bogdan Trif, europarlamentarul Victor Negrescu și candidatul PSD pentru Primăria Municipiului Sibiu- Gheorghe Florian Giubega.
„Am reluat o activitate care a devenit tradiție pentru P.S.D. Sibiu! În cadrul evenimentului național – Luna plantării arborilor – s-a organizat în satul Vărd (comuna Chirpăr), județul Sibiu o activitate de împădurire unde, pe o suprafață de 2.9 ha, s- au plantat un număr de 14.500 puieți (10.000 puieți specia gorun si 4.500 puieți specia paltin).”, transmit reprezentanții PSD Sibiu.
Europarlamentarul Victor Negrescu, deputatul Bogdan Trif și candidatul PSD pentru Primăria Sibiu au participat la o acțiune de plantare de puieți la sfârșitul acestei săptămâni în Vărd
La acțiune au participat 150 de persoane, dorind să lase generațiilor următoare un exemplu și să arate importanța protejării ecosistemului care aduce beneficii tuturor.

 

Construim un viitor mai sănătos printr-o noua acțiune de plantare organizată de PSD Sibiu și PSD Alba. Împreună milităm pentru protejarea mediului și a frumoaselor noastre păduri din județele Alba și Sibiu.

Ține de fiecare dintre noi să învățăm viitoarele generații cât de importante sunt acțiunile și faptele noastre pentru viitorul și sănătatea comunităților noastre.”, este și mesajul postat pe pagina de Facebook a europarlamentarului Victor Negrescu.

 

Comentariile sunt închise.