Stiri Si Informatii

Fc Hermannstadt a remizat cu “câinii roșii”

25

FC Hermannstadt s-a duelat seara trecută cu “cainii roșii”, fiind mai mult un duel al dinamoviștilor Vasile Miriuță (fost antrenor) și Mircea Rednic (actualul antrenor). Desi, sibienii noștri au avut multe ocazii, scorul s-a terminat 0-0. Stefan Blănaru, “vinovatul” pentru golul din partida precedentă cu Concordia Chiajna, din păcate, a rata  in minutul 17, una dintre posibile înscrieri în poarta dinamovistă.  În prima repriză, ai noștri au dominat careul.

Cu toate acestea, galeria sibiană a stat cu sufletul la gură în ultimele doua minute ale meciului. Dinamovistul Nadir Jaadi a fost pe punctul de a inscrie, însă mingea a trecut peste transversală. Cătălin Căbuz ne-a salvat de la amenințarea golului lui Mattia Montini.

Deși, stadionul se află încă în lucru, sibienii au dovedit că vor să le fie aproape jucătorilor, stadionul fiind arhiplin. Indecișii sau cei care s-au lăsat pe ultima sută de metri, nu au mai găsit bilete cu câteva ore înainte de meci.A fost sold out.

În urma acestei partide, FC Hermannstadt acumulează 23 de puncte, egalând  echipa FC Voluntari.