VIDEO- Senatoarea USR Ruxandra Cibu Deaconu: „Nu cedăm! Schimbarea în România nu mai poate fi oprită”
Ruxandra Cibu Deaconu a reacționat dur la criticile primite de la diverse grupuri politice și media, afirmând că furia îndreptată împotriva miniștrilor USR nu vine din grijă pentru cetățeni, ci din frică de schimbare.
„Să plece toți! Toți! Să plece Bolojan! Să plece USR-iștii! Se cântă asta zilnic. De ce atâta furie? Nu din dragoste pentru țară, nu din grijă pentru oameni. Ci din frică. Pentru că miniștrii USR mișcă exact ceea ce nu trebuia să se miște niciodată: schemele vechi, aranjamentele, pilele, banii care curgeau liniștiți”, a declarat Cibu Deaconu.
Senatoarea subliniază că atacurile și isteria publică nu sunt campanii politice, ci reacții la „arde o ordine veche, arde o rețea construită în ani, arde ideea că nu se poate altfel”. Potrivit ei, cei care critică guvernarea actuală își doresc revenirea vechilor practici corupte și a unui USL 3.0 patronat de lideri politici anteriori.
„Băieții deștepți vor să revină la liniștea lor pentru furat, dar roata nu se mai întoarce. Vestea bună pentru români? Nu cedăm! Schimbarea nu mai poate fi oprită!”, a transmis senatoarea.
Declarația reflectă poziția USR în susținerea reformelor și a acțiunilor anticorupție inițiate de miniștri din partid, în pofida criticilor venite din diverse părți politice.

Comentariile sunt închise.